Nejstahovanější programy a aplikace

Měsíční archív: Prosinec 2014

Prosinec
31
0

Power ISO

Určitě jste se někdy setkali s tím, že jste stáhli nějakou software, ať už to byla hra nebo program, který měl koncovku, se kterou jste se ještě před tím nesetkali a nevěděli jste, jak jej otevřít.

V dnešní době je naprosto běžnou záležitostí dávat hry nebo software do image souboru, což může vytvořit koncovku jako třeba iso, img, bin a tak podobně. K tomu, abyste mohli tento soubor spustit, budete potřebovat nějaký emulátor.

Na internetu jich naleznete poměrně veliké množství, přičemž k těm nejoblíbenějším patří určitě prográmek Power ISO. Aplikace udělá z tohoto souboru takzvanou virtuální mechaniku, ze které se pak spustí instalace. Poté můžete samozřejmě virtuální mechaniku a daný soubor smazat, neboť zabírají místo na disku. Před tím si ale zjistěte, jestli například daná hra nepotřebuje, aby byla mechanika stále přítomna.

V tomto případě musíte nechat tuto virtuální mechaniku nainstalovanou. To se však stávalo pouze u starších her, které byly prodávány na CD nosičích a tak podobně. V dnešní době, kdy mají instalátory několik gigabajtů už se to nestává. Se soubory BIN/ISO můžete také různě dál pracovat, editovat je, dělit a tak podobně. Můžete si vytvořit také bootovací obraz, převádět mezi formáty a tak podobně.

Power ISO můžete STÁHNOUT ZDE.

Vložil Práce se soubory | Štítek , , , , | Zanechat komentář
Prosinec
25
0

IrfanView

Nějaký základní prohlížeč obrázků s jednoduchým editorem by měl být součástí každého počítače nebo notebooku.

Samozřejmě ve Windowsech nebo v jakémkoliv jiném operačním systému jsou klasické prohlížeč obrázků integrovány, avšak v nich toho s daným obrázkem moc neuděláte.

Pokud bychom se měli zmínit o nějakým kvalitním a nenáročném prohlížeči obrázků, tak určitě musíte zmínit šikovnou aplikaci IrfanView, která se vyznačuje svou malou velikostí a téměř nulovým zatížením operační paměti.

Na druhou stranu toho však uživatelům nabízí opravdu veliké množství, co se týče úprav fotografií a obrázků.

IrfanView podporuje také téměř všechny známé i neznámé formáty obrázků, takže by neměl být problém v něm otevřít takřka cokoliv. Sám také dokáže do drtivé většiny z nich obrázky ukládat, takže pokud hledáte nějaký jednoduchý prográmek pro převod formátu obrázků, tak určitě sáhněte po IrfanView.

Výhodou je také možnost zobrazí animovaných GIF souborů. Mezi základní funkce tohoto prográmku pak patří například otáčení obrázků, převracení, změna velikosti obrázku, vyřezávání, převod barev do odstínů šedi a spoustu dalších užitečných funkcí, které byste pak jinak našli jenom v placených programech. IrfanView si můžete stáhnout zdarma pomocí odkazu níže.

Vložil Práce se soubory | Štítek , , , , , | Zanechat komentář
Prosinec
19
0

Adobe Flash Player

Adobe Flash Player je nezbytným doplňkem každého internetového prohlížeče, přičemž se stará o přehrávání multimediálního internetového obsahu. V dnešní době je tento přehrávač takřka standardem, který nainstalujete po pár chvílích strávených na internetu, neboť je opravdu nezbytný.

S pomocí Adobe Flash Player si můžete přehrát jakékoliv video, zahrát online hru, přehrát animaci a tak podobně. Zkrátka všechny multimediální věci, na které můžete při surfování na internetu narazit. Instalace tohoto doplňku je velice jednoduchá, přičemž se nemusí nijak nastavovat.

Jednoduše jej nainstalujete a program se sám integruje do internetového prohlížeče. Před tím, než budete tento doplněk instalovat, je však třeba zavřít internetový prohlížeč. Pokud tak neučiníte, aplikace vás k tomu vyzve sama.

S desátou verzí tohoto softwaru přišla také možnost takzvané hardwarové akcelerace v zobrazení 2D a 3D objektů a mnoho jiných funkcí. Pomocí nich je možnost tvorby dynamických a graficky propracovanějších webových stránek než tomu bylo pouze za použití HTML.

Adobe Flash Player je k dispozici ve dvou základních verzích. Jedna verze je určená pro prohlížeče Safari, Opera, Firefox a tak podobně a druhá verze je určená pro prohlížeč Internet Explorer. Adobe Flash Player si můžete zdarma stáhnout níže.

Vložil Adobe Software | Štítek , , , | Zanechat komentář
Prosinec
13
0

Adobe Photoshop CS5 Extended 12

Adobe Photoshop CS5 Extended 12 je profesionálním, kvalitním a asi nejznámějším bitmapovým grafickým editorem, který je hodný jak pro odborníky, tak také pro laiky. V současné době je tento software již naprosto obvyklým standardem pro editaci grafiky v té nejvyšší možné kvalitě.

Velice snadno si tento program dokáže poradit také s webovou grafikou nebo například při exportu snímků do HTML rozhraní. Součástí programu jsou i další aplikace. Jedná se například o komponent s názvem Device Central nebo komponent Bridge, která slouží ke spravování digitálních zdrojů.

Častým doplňkem je také nástroj Adobe ImageReady, který se využívá při optimalizaci grafických prvků pro webové stránky. Ve verzi CS3 je tento nástroj implementovaný přímo v editoru.

Pojďme se podívat na další hlavní rysy tohoto softwaru. Pomocí něj můžeme například monitorovat změny v paletě Histogram v obrazu, dělat korekci barev, řezat obrazy, importovat informace z tabulkového procesoru nebo databáze, kombinovat vrstvy a tak podobně.

Mezi další nástroje Adobe Photoshop CS5 Extended 12 patří například Macromedia Flash, galerie filtrů, nástroj Black and White a spousta dalšího. Software je to samozřejmě placeny, přičemž níže si můžete stáhnout trial verzi.

Adobe Photoshop CS5 Extended 12 můžete STÁHNOUT ZDE.

Vložil Adobe Software | Štítek , , , , | Zanechat komentář
Prosinec
07
0

ESET NOD32 Antivirus

ESET NOD32 Antivirus je profesionálním antivirovým programem s dlouholetou tradicí. Na internetu je ke stažení veliké množství různých antivirových programů, přičemž některé si můžete stáhnout zadarmo a za některé musíte zaplatit.

ESET NOD32 Antivirus patří právě do kategorie placených antivirových programů, avšak je to pochopitelné. Již dlouhou dobu se totiž jedná o naprostou špičku mezi antivirovými programy, což ostatně ukazuje spousta různých testů, recenzí a výzkumů.

Několikrát po sobě se mu podařilo uspět v uznávaném testu 100% Virus Bulletin, což je určitě veliká známka kvality. Tento test má za cíl vlastně zkoumání toho, jestli dokáže antivir úspěšně odstranit všechny viry, které jsou na seznamu virů aktivních, tedy všechny reálné hrozby, které se na internetu vyskytují v reálném čase.

ESET NOD32 Antivirus je vybavený speciální technologií ThreatSense, která umožňuje odhalovat a rozpoznávat i hrozby neznámé, kterých by si ostatní antiviry všimly jenom zřídkakdy. Software klade také jenom velice nízké nároky na operační paměť, takže téměř vůbec nezatěžuje počítač. Postupem času získali produkty od společnosti ESET něco přes šedesát na sobě nezávislých ocenění.

ESET NOD32 Antivirus můžete STÁHNOUT ZDE.

Vložil Antivirové programy | Štítek , , , , | Zanechat komentář
Prosinec
01
0

Advanced SystemCare

Určitě se vám už někdy stalo, že jste po čase začali pociťovat, že vám počítač nebo notebook již to, co býval. Může to být samozřejmě stářím, ale také je to tím, že se v něm ukládají staré nepotřebné soubory, dochází k chybám v registru a tak podobně.

Asi nejúčinnějším a nejdoporučovanějším řešením pro tyto situace je kompletní formát disku a reinstalace celého systému. K tomu se ale samozřejmě spousta lidí neodváží, proto existují na trhu programy a aplikace, které by měly alespoň trochu pomoci vyčistit operační systém od starých nepotřebných věcí, přidat mu na výkonu, zrychlit start a tak podobně.

Jedním z těchto programů je pak například Advanced SystemCare, který umožňuje rychlou a snadnou optimalizaci vašeho OS.

Díky němu byste měli dosáhnout bezproblémového a rychlejšího chodu. Program sám po spuštění testu detekuje ty části systémy, které by mohly mít nějakým způsobem vliv na jeho zpomalení či stabilitu. Kromě toho všeho se dokáže také vypořádat s veškerým nepříjemným spywarem, adwarem a tak podobně.

Jestliže budete chtít změny provedené tímto programem z nějakého důvodu vrátit, tak můžete,neboť program sám dělá vlastní zálohy. Program Advanced SystemCare si můžete stáhnout níže.

Vložil Optimalizace PC | Štítek , , , , | Zanechat komentář